24.05.2022

Η Θεολογία συναντά τις άλλες επιστήμες και τέχνες - Ημερίδα του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας του ΕΚΠΑ

Σάββατο, 28 Μαΐου 2022, ώρα 9.00 π.μ. στο Αμφιθέατρο «΄Αλκης Αργυριάδης» (Κεντρικό Κτήριο ΕΚΠΑ, Πανεπιστημίου 30).

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ διοργανώνει Ημερίδα με θέμα: “Η Θεολογία συναντά τις άλλες επιστήμες και τέχνες”, η οποία θα διεξαχθεί το Σάββατο 28 Μαΐου 2022 και ώρα 09:00-15:00 στο Αμφιθέατρο “Άλκης Αργυριάδης”.

- Πρόσκληση

- Πρόγραμμα

Για την Οργανωτική Επιτροπή:
Δημήτριος Τουσούλης, Καθηγητής Καρδιολογίας Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ, Αντιπρύτανης του ΕΚΠΑ,
Σωτήριος Δεσπότης, Αναπληρωτής Καθηγητής του Τμήματος Κοινωνικής Θεολογίας του ΕΚΠΑ,
Κίρκη Κεφαλέα, Καθηγήτρια Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ και
Βασίλειος Φανάρας, Επίκουρος Καθηγητής Βιοηθικής της Θεολογικής Σχολής του ΕΚΠΑ.